Opencart Kurumsal Grande Türkiye
Türkiye'nin her yerine KARGO BEDAVA!
media

Geçmişten günümüze, aksesuar parçaları arasında en çok tercih edileni ve değişmeyeni, saat olmuştur. Günümüz koşuşturmacasında ise gerekliliği her devre göre çok daha fazla. Bu kadar sık kullandığımız, gün boyu bize eşlik eden, yeri geldiğinde şıklığımızı da tamamlayan saatleri almadan önce mutlaka bilgi sahibi olmamız gerekir. Kullanılan materyaller, modeller, orijinal olup olmadığı gibi  birçok konu, doğru saat alırken bilinmesi gerekenler arasındadır.

Saat Alışverişinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Pek çok üründe olduğu gibi, saatte de sahte üretim oldukça yaygın. Saat alırken bilinmesi gerekenler arasında öncelik, ürünün orijinalliği olmalı. Bunu anlamaksa sanıldığı kadar zor ve karmaşık değil. İlk adım bilinen ve güvenilir yerlerden almak. Orijinal saatlerde, saatin çıkardığı ses ritmik, düzenli ve aynı yoğunlukta olur. Dikkat edilmesi gereken bir başka önemli konu da kordon kısımları. Metal kordonlu saatlerde çizik olup olmadığına bakmalı, metalin parlak veya mat yerlerinin yeterli yoğunlukta olduğuna ikna olunmalı. Ve camlar… Saatlerin en hassas, en dikkat edilmesi gereken yerlerinden birini de camları oluşturuyor. Saat camı, çizilmeye dayanıklı mineral cam gibi materyallerden üretilmiş olmalı. 

Kol Saati Alırken İşinizi Kolaylaştıracak Bilgiler

Diğer tüm aksesuarlar gibi, kol saatleri de zevkimizi, tarzımızı yansıtan ve şıklığın tamamlayıcısı olan özel parçalardır. Ne istediğimizi biliyor olmak, saat alırken bilinmesi gerekenler arasında önemli bir yere sahip. Bir kol saati almadan önce, onu nerede kullanacağımızı, ne zaman kullanacağımızı bilmemiz, günlük mü abiye mi olacağı gibi sorulara yanıt vermemiz gerekir. Bu sorular ve verdiğimiz cevaplar işimizi kolaylaştıracaktır. Günlük kullanım için saat alıyorsak daha kullanışlı, hafif, suya ve çizilmelere dayanıklı, her tarz ve renge uygun kıyafetlerle de rahatlıkla kombinlenebilen modeller tercih edilmeli. Bunun için metal ya da pastel tonlarda deri kordonlar tercih edilebilir. Özel gün ve gecelerde kullanılacak saatlerde ise kıyafet, mekân, saç, zaman ve diğer aksesuarlarla uyumu gibi daha detay konular öne çıkar. Özel günler için biraz daha klasik modellerde kol saatleri tercih etmek uygun olacaktır.

Her alışverişte olduğu gibi, saat alışverişlerinde de, saati almadan önce biraz araştırma yapmak, zaman ayırmak, tarzımızı tanımak ve yansıtmak oldukça önemli. Böylelikle gereksiz, yanlış bir alışverişten de kendimizi kurtarmış oluruz. Doğru, kullanışlı, kaliteli ve kendimize uygun saat almak, asgari bilgi ve doğru adreslerle her zaman kolay ve mümkün. 


Yorumlar: 0

Yorum Yok

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.*

Yukarı