Opencart Kurumsal Grande Türkiye
Türkiye'nin her yerine KARGO BEDAVA!
media

Saat Pili Değiştirme Yöntemleri

 

 Saat pilini değiştirmenin birden fazla yöntemi bulunur. Genellikle vidalı saatler kullanıcılar tarafından değiştirilse de bazı saatlerin değişimi daha zor olur. Bu durumda saat kasası için bir açacak gerekebilir. Bu işlem ince uçlu küçük bir tornavidayla da yapılabilmektir.

 

 Saat pili değiştirme yöntemleri içinden biri de alanında deneyimli olan bir saatçiye gitmektir. Hemen hemen her yerde uygun fiyatlarla pil değiştirme işlemi yapılabilmektedir. Böylelikle saate zarar vermeden, hızlı ve güvenilir şekilde saatlerin pillerini değiştirmek mümkündür.

 

 Saat Pili Nasıl Değiştirilir?

 

 Saat kullanıcıları tarafından saat pili nasıl değiştirilir sorusunun cevabı oldukça merak edilmektedir. Daha önce hiç saat pili değiştirmemiş kişilerin biraz uğraş ile kolayca anlayabileceği bir yapıya sahip olan saatler için doğru pili almak önemlidir.

 

 Pillerin üzerinde 3 veya 4 hane şeklinde bulunan kodların bilinmesi gerekir. Saati açarak ve içinde pile bakarak öğrenilebilen bu kodlara internet üzerinden de ulaşılabilir. Her pil saatleri çalıştırmayabilir. Saatin kendi pilinin dolu hali ise saatlerde hata vermeden çalışır.

 

 Saat Pili Nasıl Takılır?

 

 Saat pillerini değiştirmek için ilk olarak saatin dışını temizlemek gerekir. Dışta kalan kir ve toz tanecikleri saatin içine girdiğinde yeni sorunlar yaratabilmektedir. Pille çalıştığından emin olunan saatin arka kapağı çıkarılmalıdır. Arka kapağı çıkarmaya çalışırken saate zarar vermemek, hassas davranmak gerekir.

 

 Arka kapağı kaldırdıktan sonra lastik şeklinde bulunan contayı da çıkarmak gerekir. Sonrasında genellikle görünür bir yerde olan pili bulunarak çıkarılmalıdır. Daha önceden alınmış olan, saate uyumlu olan yeni saat pili çıkarılan boşluğa takılır. Pilin doğru yüzünü takmış olmak saatin doğru çalışması için gereken unsurlardan biridir.

 

 Saatin çalışıp çalışmadığı kontrol edildikten sonra saatin geri kapatılması gerekir. Çıkarılan conta ve saatin arka kapağı yeniden takılmalıdır. Böylelikle saat pili nasıl takılır sorusunun cevabı verilmiş olur.

Yorumlar: 0

Yorum Yok

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.*

Yukarı